10.12.2013
Karel Horník

Zajímáte se o památky a historii? Centrum AMIKUS hledá průvodce

Dobrovolnické centrum AMIKUS při Komunitním středisku Kontakt Liberec rozšiřuje nabídku dobrovolnických programů o nový program PRŮVODCE.

Program je určený osobám starším 18 let, které se zajímají o historii, současnost i budoucnost Liberce a měly by zájem tuto svoji zálibu realizovat jako průvodci po městě a jeho památkách u příležitosti nejrůznějších významných dnů v Liberci. Jedná se například o Dny otevřených dveří na radnici, v galerii, na libereckém zámku, ve Strossově vile a dalších.

Průvodci by spolupracovali s Městským informačním centrem, před akcemi by prošli proškolením, odbrželi by informační materiály, ze kterých by si zpracovali výklad. V tomto programu se mohou realizovat fandové nejrůznějších oborů, jako stavitelství a jeho památky, historie města, výtvarné umění.

Ve spolupráci s MIC mohou být v budoucnosti vytvořeny i průvodcovské programy, které dosud nejsou realizovány, jako je vytvoření speciálních městských prohlídkových okruhů. V tomto programu se výhledově budou moci stát průvodci i vozíčkáři, kteří by mohli po speciálních okruzích města provázet vozíčkáře.

Nutným předpokladem zájemců o tuto dobrovolnickou činnost je fyzická zdatnost, schopnost naučit se materiály pro výklad a také schopnost získané informace prezentovat účastníkům prohlídky.

Více informací o připravovaném programu PRŮVODCE obdržíte na tel.: 485 244 993 u Ing. Bernardové, info@ksk.liberec.cz

 

Nastavení cookies