06.03.2017

Plán mobility rozhodne o budoucnosti dopravy

Chytře na cestu aneb zlepšení života v našem městě pomocí dostupnější, atraktivnější a šetrnější dopravy. To je cíl plánu dopravy, který společně připravují města Liberec a Jablonec nad Nisou.

Práce na tvorbě plánu oficiálně zahájili zástupci vedení obou měst a okolních obcí, experti na veřejnou dopravu a cyklodopravu a zpracovatel dokumentu společnost NDCon spol. s r.o. Společně se shodli na plánu vytvoření systému udržitelné městské dopravy a cyklodopravy, který zajistí její dostupnost, zlepší bezpečnost a efektivitu dopravy, sníží znečištění ovzduší, sníží spotřebu energie a přispěje k zatraktivnění našich měst.

„Zjišťujeme, že více aut se již zkrátka do města nevejde, a hledáme řešení této situace. Zajímají nás bariéry, které našim občanům brání zvolit jízdu na kole nebo využít MHD místo jízdy autem. Plán mobility je mimo jiné také klíčovým a nezbytným dokumentem pro čerpání finančních prostředků z evropských fondů na dopravní projekty,“ říká náměstek primátora Liberce pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Pokud chcete mít i vy podíl na tom, jak se bude doprava ve městě vyvíjet v příštích letech, nenechte si ujít veřejné projednání a průzkum, který bude probíhat od března do června 2017.

Více informací najdete na www.chytrenacestu.cz. Stránky budou spuštěny začátkem dubna 2017.

 

Nastavení cookies