20.03.2018
Monika Klemšová

Světový den vody v Liberci

Světový den vody se slaví pravidelně již od roku 1993, kdy byl Organizací spojených národů určen na 22. březen. Letos poprvé se k této události přidává i město Liberec. Tímto bychom Vás rádi pozvali na promítání tří dokumentů, které soutěžily na MMF Ekofilm, a jejich společným tématem je právě voda. Celá akce proběhne v prostorách kina Varšava 22. 3. 2018 od 17:00 do 19:00.


Voda je jedním z největších bohatství, které na naší planetě máme. Bohužel k ní ale většina z nás jako k bohatství nepřistupuje. Liberec není městem, které by s nedostatkem vody sice mělo problém, ovšem je potřeba, abychom těmto hrozbách předcházeli, a proto se na ně snažíme upozornit prostřednictvím této akce.

Téma vody se nepromítne nejen v této aktivitě v rámci projektu Zefektivnění strategického plánování a rozvoj MA21 statutárního města Liberec, ale také v aktivitách následujících, kterými jsou např. Světový den vody nebo Trendy v hospodaření s vodou.

Během této akce se můžete těšit na tyto filmy:

THE END OF SNOW - Dr. Jane Zelikova je tropická ekoložka vydávající se na cestu do hor, aby objevila příběhy o minulosti, přítomnosti a budoucnosti sněhu. Zažije dobrodružství, naváže nová přátelství a bude se snažit najít mapu pro život ve světě, který trvá i tam, kde přestal padat sníh.

BELOW 0 - Meteorolog sděluje své zkušenosti z Arktidy a to, jak je jeho život fyzicky a duchovně spjat s přírodou.

SEA OF LIFE - Mladá filmová tvůrkyně se vydává na cestu kolem světa, aby zachránila ekosystémy, na nichž závisí naše přežití. Ukazuje se, že naše činnost postupně směřuje k vyhubení života v oceánech.

Vstup na akci je zdarma.

Odkaz na Facebook: https://www.facebook.com/events/1864994986906208/

Akce se koná v rámci projektu Zefektivnění strategického plánování a rozvoj MA21 statutárního města Liberec

Nastavení cookies