01.11.2019

Poznámka nakonec

Při říjnovém jednání zastupitelů jsem se rozhodl, že odejdu z vedení našeho města. Rozhodl jsem se tak s vědomím, že se jedná o něco nevratného a že tímto krokem ztrácím možnost podstatně ovlivnit dění v Liberci.

Při takto zásadních životních rozhodnutích je rozhodování nesmírně těžké už jenom proto, že jste v tom okamžiku sami. Sami musíte zvážit důsledky a dopady, které vám případné rozhodnutí přinese. O to víc ale čekáte na reakce svého okolí, zdali vás odsoudí, nebo vaše rozhodnutí pozitivně ohodnotí a porozumí mu.

Už v průběhu přestávky bouřlivého jednání libereckého zastupitelstva, kde jsem oznámil svou rezignaci, jsem potkal na večerním magistrátu řadu kolegů, kteří mně bez výjimky vyjádřili podporu. Mnohdy velmi emocionální a dojemnou. Žádný z nich neřekl, že jsem udělal cokoliv špatně. Naopak mé rozhodnutí ocenili. Ještě ten večer jsem dostal řadu SMS a telefonátů se stejným obsahem. Druhý den se situace nezměnila, volala a psala mně řada i velmi známých osobností, od kterých jsem pozitivní hodnocení nečekal. Oslovila mě stejným způsobem řada známých, podnikatelů, politiků, kamarádů, které jsem potkal na chodníku, na parkovišti, v obchodech. Všichni se vyjádřili stejně, kvitovali správnost mého rozhodnutí.

Nejde zde ale o to, zda jsem se proti něčemu vymezil, ale o to, že se všichni, kteří mě oslovili, ztotožnili s určitým postojem.

Co říct nakonec? Odejdu od „úředníků“, od skvělých lidí, zkušených, ochotných kdykoliv pomoci a k tomu i profesně velmi zdatných. Těm bych chtěl všem vyjádřit velký obdiv. Mají především velmi komplikované postavení. Jsou v kontaktu s návštěvníky magistrátu, z nichž většina jsou normální občané, ale někteří jsou také nepříjemní a někteří i agresivní. Přesto se „naši“ úředníci chovají profesionálně, s velkou ochotou každému pomoci. I z tohoto důvodu bych jim chtěl vyjádřit svůj obdiv a poděkování za podporu, které se mně od nich dostalo. Všem, se kterými jsem měl tu čest pouhý rok pracovat, s velkým respektem děkuji.

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies