15.01.2021
Olga Crháková

Aktuálně: Areál Vesec má pro vás nově upravené delší běžkařské stopy

Mechanizace na Vesci jsou v plném provozu. Přes noc nám připadla v areálu další sněhová vrstva, proto i dnes jsme pro vás upravili čerstvé běžkařské stopy a přidali jsme další okruhy.

Stopy jsou nakombinované pro rekreační i závodní běžkaře. Nezapomínáme ani na centrální parkoviště u technické budovy, které je připravené pro návštěvníky přijíždějící vozidlem. Přijďte si zasportovat.

Díky umělému osvětlení sem lidé navíc mohou přijet zdarma lyžovat i ve večerních hodinách. Ovál je osvětlený od 17.00 do 6.30 hodin. Po včerejším prodloužení běžkařských tratí budou osvětleny i jednotlivé okruhy - od 17.00 do 21.00 hodin.

„Díky několikadennímu sněžení správa areálu vytvořila během včerejška a dneška ideální podmínky nejen pro rekreační běžkaře, ale také náročnější, aktivní sportovce. Každý si může zdarma přijít vyzkoušet i první podvečerní běžkování na osvětleném ovále. Věřím, že o víkendu areál může přilákat významný počet návštěvníků, čímž se sníží i nápor, kterému minulý víkend čelila například horská obec Bedřichov,“ říká primátor města Liberec Jaroslav Zámečník.

Pro vesecký areál jsou aktuální předpověď počasí a zprovoznění běžeckých stop událostí roku. Díky bohatému spadu sněhu se místo proměnilo i v atraktivní odpočinkovou zónu pro rodiny s dětmi. Po úpravách a údržbě konkrétních cest a stezek ho může veřejnost využívat aktivněji nejen o víkendu, ale také ve všední dny.

Správa areálu

 

 

Nastavení cookies