24.11.2013
Karel Horník

Nový turistický portál www.visitliberec.eu

Po mnoha letech má Liberec zbrusu nový turistický web, který v zajímavém designu představuje město Liberec a jeho okolí. Lidé jej najdou na adrese www.visitliberec.eu.

Nový vzhled a především využití sdílené databáze Libereckého kraje, jejíž obsah vytváří přímo turistické regiony a pořadatelé jednotlivých akcí – to jsou nejzásadnější novinky nového webu. Je tak zaručena aktuálnost informací a její sdílení s dalšími odběrateli. Úplnou novinkou je pak kalendář akcí v Liberci a okolí.

„Naší snahou je propojit osvědčené informace s novými technologiemi. Na přelomu roku přibudou i další jazykové mutace v němčině, polštině a angličtině,” dodává vedoucí odboru sportu a cestovního ruchu David Pastva.

Webové stránky jsou v současné době ve zkušebním provozu a prochází neustálým vývojem a doplňováním. Definitivní verze se veřejnost dočká začátkem roku 2014, kdy bude portál přesunut na zcela nový městský server.

Newsletter a Facebook

Na webu www.visitliberec.eu je možné se přihlásit k odběru newsletteru, který na konci pracovního týdne vždy informuje o chystaných akcích na víkend. Najdete v něm i informace o novém zboží, vstupenkách nebo důležitých změnách. Informováni o aktuálním dění jsou lidé i pomocí facebooku. Městské informační centrum pravidelně aktualizuje informace na profilu www.facebook.com/visitliberec. 

Text: Pavel Chmelík

 

 

Nastavení cookies