15.11.2022

Přijďte si vybrat svého nového čtyřnohého parťáka do libereckého útulku

Město Liberec, tak jako i jiné obce má povinnost postarat se o opuštěná či týraná zvířata, která pocházejí z katastru města.

Proto byl v Liberci před lety postaven útulek pro opuštěná zvířata, který je také znám jako ARCHA Liberec. Toto centrum pro zvířata v nouzi spadá pod Zoologickou zahradu Liberec, a ač tento subjekt přešel v tomto roce pod Liberecký kraj i nadále město Liberec přispívá na činnost útulku nemalou finanční částkou.

Čekají zde na svůj nový domov jak pejsci všech ras a velikostí, tak opuštěné dospělé kočičky či koťata. V současné době jsou zde například umístěna koťata z kolonie koček, které krmí lidé bez domova. Na místě se nachází 13 dospělých koček, které jsou postupně odchytávány, kastrovány a navraceny zpět. Odchycená cca tříměsíční koťata jsou nabízena k adopci a čekají na někoho, kdo je řádně vymazlí. Prosím proto, jestli uvažujete o adopci kočičky, jedno z koťátek čeká právě na Vás. Čím dříve se dostane do milující rodiny, tím lépe.

Pokud si nějaké zvířátko z jakéhokoli důvodu nemůžete dovolit adoptovat, pomoci útulku samozřejmě můžete i jinak. Velkou pomocí je jak finanční částka zaslaná na účet útulku, tak materiální pomoc např. ve formě kvalitního krmiva. Velkou pomocí jsou také dobrovolníci, kteří pejsky vyvenčí, aby svůj život při čekání na nového páníčka nemuseli trávit převážně v kotci. Více informací najdete na stránkách útulku, kde jsou i v galerii zobrazena zvířata v nabídce k osvojení.

V rámci známého hesla “NEKUPUJ ADOPTUJ“ osvojením zachráníte nejenom jeden zvířecí život, ale získáte vděčného parťáka, který Vám to mnohonásobně vrátí.

Odkaz na útulek: http://archa.zooliberec.cz/cz/utulek

Nastavení cookies