02.09.2021

Dětský odpadový den

Ve středu 15. 9. 2021 proběhne v parku nad Tržním náměstím u Budyšínské ulice tradiční Dětský odpadový den, který se na tomto místě bude konat již popáté.

Na celé akci budou opět spolupracovat organizace, které se pohybují v odpadovém hospodářství, jako jsou např. společnost Elektrowin a.s, Asekol a.s a EKO-KOM a.s. Dále společnost Dimatex CS spol. s r.o., která ve Stráži nad Nisou zpracovává nepotřebný textil, a v neposlední řadě svozová společnost FCC Liberec s.r.o., která v Liberci sváží komunální odpad a na akci přistaví velice zajímavou atrakci, a to svozový vůz, který si děti určitě rády prohlédnou jak zvenčí, tak i zevnitř.

Formou her a různých kvízů se příchozím dětem i dospělým u jednotlivých stánků vysvětlí, proč je důležité odpad třídit, jak se s vytříděným odpadem dále nakládá a co z něho lze znovu vyrobit. Pro děti bude připravena celá řada her a soutěží, ze kterých si budou moci odnést nějakou tu drobnost domů. Stejně tak budou připraveny zábavné atrakce, kterým vévodí nafukovací překážková dráha nebo velká nafukovací skluzavka. Tak jako v loňském roce se děti budou moci svézt v popelářském autíčku, na koloběžkách nebo ve speciálních popelářských formulích. 

Jak vypadaly předchozí ročníky?

Ročník 2020

Ročník 2019

Ročník 2018

Ročník 2017

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.