01.10.2022
Jan Král

Začíná oprava části tramvajové trati do Hanychova

Řidiči a cestující MHD pozor. V říjnu nás čekají dopravní omezení v Hanychovské a Ještědské ulici. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou bude na několika místech opravovat úseky tramvajové trati, které jsou v havarijním stavu.

Hanychovská - úsek mezi ulicemi Vysoká až Sázavská a Husitská až Volgogradská. Od 3. do 27. října 2022. Bude umožněn obousměrný provoz v jednom pruhu řízený světelnou signalizací.

Ještědská - úsek mezi ulicemi Rovná až Karolíny Světlé. Od 3. do 27. října 2022. Úsek bude zcela uzavřen po celou dobu.

Hanychovská - úsek v oblouku u otočky tramvaje mezi ulicemi Na Františku a Vysoká. Od 15. do 27. října 2022. Úsek bude zcela uzavřen po celou dobu. Bude umožněn vjezd vozidel do ulice Na Františku od Žitavské ulice.

Objízdná trasa je vedena ulicemi Kubelíkova, Uralská a Švermova s tím, že od 3. do 15. října ve směru k nádraží bude potřeba použít objízdnou trasu ulicemi Americká a Hanychovská.

Z důvodu oprav kolejiště bude v době od 3. do 28. října probíhat nepřetržitá výluka na tramvajové trati linek č. 2 a 3 v úseku Viadukt - Dolní a Horní Hanychov - viz níže.

Současně s tím začne v pondělí 3. října důležitá úprava křižovatky ulic Švermova, Jungmannova a Žitavská. Na tuto akci Liberec dlouho čekal, celá křižovatka z konce osmdesátých let projde zásadní přestavbou s cílem vyšší propustnosti pro řidiče a s bezpečnými přechody pro chodce. Chtěli jsme to mít hotové už v létě, ale tehdy se do výběrového řízení nepřihlásila žádná firma. Zároveň s tímto chceme mít před zimou opravené havarijní stavy na tramvaji do Hanychova tak, abychom v každém okamžiku mohli garantovat bezpečný a bezproblémový provoz. Zejména naproti zastávce Janův Důl je po zářijových přívalových deštích doslova překážková dráha napříč kolejemi. Prosím buďme všichni trpěliví, tyto nutné opravy tramvaje se také musejí udělat. Z provozních důvodů to sloučíme v jeden termín, je to tak nejlepší, ušetříme čas i peníze,“ popisuje náměstek pro technickou správu města Jiří Šolc.

Ilustrační foto.

 

Nastavení cookies