07.02.2012

Trojčata dostala od primátorky kojeneckou výživu

Netradiční dar předávala primátorka Liberce Dagmar Petrové, mamince trojčat, o která se v loňském říjnu navýšil počet obyvatel Liberce.

Netradiční dar předávala primátorka Liberce Dagmar Petrové, mamince trojčat, o která se v loňském říjnu navýšil počet obyvatel Liberce.

Protože péče o tři novorozence je kromě časové náročnosti také vysoce finančně nákladná a na porodné rodina paní Petrové neměla nárok, zjišťovali, jaké jsou možnosti ostatních příspěvků. Nakonec rodině vyhovělo až Statutární město Liberec a zakoupilo několik balení výživy pro kojence v hodnotě deseti tisíc korun.

Dagmar Petrová si vždycky přála mít velkou rodinu, alespoň dvě děti. Že se ale rozroste ze dne na den rovnou o tři členy, si ještě před rokem nepředstavovala. „Byla jsem šokovaná, když jsem se to od lékaře dozvěděla. K tomu se váže zajímavá příhoda, několik dní předtím jsme venku s manželem zahlédli letět čápy – byli tři,“ vypráví šťastná maminka. V říjnu porodila krásná trojčátka – Alexe, Lauru a Sofii.

„Trojčátka jsou krásná. Obdivuji trpělivost a péči paní Petrové. Stíhat najednou tolik úkonů, hlídat, a podobně musí být velice náročné,“ říká primátorka Martina Rosenbergová.

Porody vícerčat jsou vzácné. Podle statistik je v Česku takových porodů průměrně jen patnáct do roka.

A zajímavost na závěr. Pravděpodobnost, že budete doma přebalovat trojčata je podle nedávné analýzy 1:852 = 0,013 %

Foto: Jan Král

Nastavení cookies